Proste włosy bez prostownicy – terapie keratynowe. Wygładzanie włosów keratyną, zabiegi keratynowe

Nieodżywione włosy to dość poważny problem. Dlatego też warto jest zdecydować się na zabiegi w profesjonalnych salonach fryzjerskich, które poprawią ich stan. Na jakie odżywianie szczególnie warto się zdecydować?
Terapie keratynowe są obecnie jedną z metod, które pozwalają na szybką poprawę wyglądu włosów. Dodatkowo korzystnie wpływają również na całą ich strukturę. Wiele osób decyduje się na tego typu zabiegi w domu, przy wykorzystaniu domowych preparatów. Jednak zabieg w salonie fryzjerskim jest o wiele bardziej efektywny.

 

Keratynowe prostowanie włosów polega na niesieniu na pasma preparatu zawierającego kreatynę. W odróżnieniu od prostowania włosów prostownicą, zabieg ten nie niszczy włosów, a je odżywia. Wygładzanie włosów keratyną daje także znacznie dłuższe rezultaty niż inne zabiegi służące do prostowania włosów.
Zabiegi keratynowe warto przeprowadzać w salonach fryzjerskich, ponieważ fryzjer jest w stanie ocenić aktualny stan pasm. W niektórych przypadkach prostowanie kreatyną może dać efekt przesuszonych włosów. Dzieje się tak, kiedy zabieg zostanie niedopasowany do ich rodzaju. Dlatego też warto w tym przypadku udać się do profesjonalisty.