Dla skóry – dermokosmetyki

Każda kobieta pragnie wyglądać jak najdłużej młodo. Chce, by jej skóra była pełna blasku, zmarszczki były jak najmniejsze, by cera zawsze wyglądała świeżo i była czysta. Dlatego używa się nie tylko kosmetyków myjących i oczyszczających oraz do makijażu, ale także sięga po dermokosmetyki – czyli kosmetyki przeznaczone dla osób z problemami skórnymi, które je łagodzą i sprzyjają czystej, zdrowej cerze. Co warto o nich wiedzieć?

Na pomoc – dermokosmetyki

Pod pojęciem dermokosmetyków znajdują się kosmetyki dostępne w aptekach, które stosuje się w przypadku problemach ze skórą. Wśród nich znaleźć można produkty pomagające w walce z trądzikiem – działają łagodząco na powstające wypryski – czy też w walce z łuszczycą poprzez normalizację nadmiernego rogowacenia skóry, ograniczenie swędzenia, działające przeciwbakteryjnie.

Ten rodzaj kosmetyków jest hipoalergiczny, nie powinien więc wywołać reakcji alergicznych ani podrażniać. Z tego powodu często sięgają po nie osoby ze skórą wrażliwą. Dermokosmetyki charakteryzują się mniejszą zawartością konserwantów w swoim składzie, co też sprawia, że możliwych podrażnień jest po prostu mniej niż w przypadku innych kosmetyków.

Nie należy mylić dermokosmetyków z lekami. Są one czymś pomiędzy kosmetykiem a lekiem, mogą bowiem pomóc w leczeniu wielu chorób skórnych. Przy odpowiednim dobraniu mogą uzupełniać skutecznie terapię.

Dermomedica

Na rynku znaleźć można wiele dermokosmetyków wielu firm, które za zadanie przyjęły sobie pomoc. Wśród nich jest dermomedica, firma, która za cel przyjęła sobie świadome podejście do pielęgnacji skóry. To specjalistyczna marka przeciwstarzeniowa, której produkty przeznaczone są do terapii skóry w trakcie kuracji estetycznej i wspomagają jej efektywność. Marka dostarcza klientom kosmeceutyki, czyli produkty będące pomiędzy kosmetykami a lekami. Jej preparaty zostały stworzone tak, by zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry oraz stymulować fizjologiczne procesy odnowy.

Pomocne kosmetyki naturalne

Poza dermokosmetykami dostępnymi w aptekach przy problemach skórnych warto sięgać także po kosmetyki naturalne. Powstają one ze specjalnie wyselekcjonowanych składników i nie zawierają substancji szkodliwych, takich jak na przykład parabeny, sztuczne barwniki, silikony. Pozbawione nadmiaru konserwantów nie wywołują podrażnień. Ich sekret polega na tym, że wykorzystują to, co najlepsze w naturze i co wpływa korzystnie na skórę człowieka. Są przyjazne nie tylko dla niej, ale także dla środowiska.

Ich skład w przynajmniej 95% to dobrodziejstwo samej natury. Rozpoznać na półkach można po symboli króliczka na etykiecie. Konserwanty, jakie się w nich znajdują, to te umożliwiające zachować przez dłuższy czas optymalną konsystencję, czystość i świeżość, a przy tym pozostać bezpieczny.

Dla wzrostu skóry

Wśród kosmetyków znaleźć można również kosmetyki z czynnikami wzrostu. Czynniki wzrostu naturalnie pojawiają się podczas fazy gojenia i regeneracji skóry. Te, które znajdują się w kosmetykach, to otrzymywane metodami biomolektularnymi – wynika to z tego, że polskie i europejskie prawo zabrania stosowania komórek i tkanek pochodzenia ludzkiego.
Kosmetyki z czynnikami wzrostu stosowane są miejscowo, a ich celem jest najczęściej wspomaganie procesów regeneracyjnych, stymulowanie do odnowy komórkowej oraz spowolnienie procesów starzenia skóry. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich kosmetyków, które je zawierają, jest sygnalizowanie komórkom szybkiego podziału. Potwierdzono badaniami, że stosowane tych kosmetyków redukuje objawy starzenia się skóry wywołane przez promieniowanie UV.