Sekrety piękna z Dalekiego Wschodu: Tradycyjne metody pielęgnacji

Sekrety urody i pielęgnacji z Dalekiego Wschodu
Azjatyckie kobiety od wieków są znane z piękna swojej skóry i włosów. Ich sekrety pielęgnacji oparte są na naturalnych składnikach, a wyniki są imponujące. Dziś, kiedy również w Polsce zwiększa się zainteresowanie naturalnymi kosmetykami, warto sięgnięcie po sposoby stosowane na Dalekim Wschodzie. Poniżej przedstawiamy kilka tradycyjnych metod pielęgnacji, z których warto wyciągnąć naukę.

 1. Białe herbaty – zdrowie i piękno Twojej skóry
  Wysoka zawartość polifenoli we właściwościach białej herbaty działa doskonale na skórę – Nawilża, odżywia i wzmacnia ją. Białą herbatę można dodawać do kąpieli. Takie kąpiele będą miały działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne a także działa pozytywnie na zmiękczanie skóry.

 2. Oczyszczanie twarzy na mokro
  Japońskie kobiety mają wyjątkowo doskonałe sposoby oczyszczania skóry, a jednym z nich jest tradycyjne rytuał oczyszczania twarzy na mokro. Polega on na delikatnym masowaniu skóry twarzy z użyciem pianki i wody. Dzięki temu cera zostaje dokładnie oczyszczona, ale również miękka i napięta.

 3. Olej do włosów – wskrzeszenie z natury
  Olejki roślinne są na Dalekim Wschodzie stosowane do pielęgnacji włosów od wieków. Najpopularniejszy z nich to olej z kamelii. Ma on doskonałe działanie odżywcze i wzmacniające. Olej kameliowy jest zawarty w wielu kosmetykach do włosów, ale można go również stosować samodzielnie, np. w postaci maski na włosy.

 4. Kąpiele zimowe – Niczym eliksir młodości
  Kąpiele zimowe, zwłaszcza w Japonii, to jeden z nielicznych sposobów na “utrzymanie młodości” i poprawę krążenia. W chłodnej wodzie nasza skóra zostaje delikatnymi prądami pobudzana do działania, a krew lepiej krąży co poprawia nastrój oraz wygląd skóry.

 5. Masło shea – pochodzenie zafrykańskie w zastosowaniu azjatyckim
  Masło Shea w Azji nie jest tak powszechnie znane jak na kontynencie afrykańskim, jednak jest to wspaniały produkt, zarówno do pielęgnacji skóry jak i włosów. Shea jest bogate w witaminy i niezbędne kwasy tłuszczowe (m.in.kwasy linolowy i oleinowy). Jego zastosowanie przynosi dobre efekty w pielęgnacji osób z wymagającą skórą, np. atopików. Masło shea można stosować na twarz, dłonie, stopy czy włosy.