Naturalne kosmetyki do makijażu bez sls – konturówki do oczu i ust

Kosmetyki do makijażu to jedne z produktów, które niezwykle rzadko mogą być w całości wykonane z naturalnych składników. Im bardziej jednak tego typu kosmetyki są naturalne, tym lepiej. Czym powinien wyróżniać się tego typu produkt i dlaczego warto go stosować?
Naturalna konturówka do oczu to coś, na co warto się zdecydować. Jeśli kosmetyk jest certyfikowany pod względem składu i produkcji, to nie zawiera on sztucznych aromatów i barwników, które często są powodem alergii i podrażnienia oczu.

 

W przypadku, gdy alergia jest wyjątkowo silna, warto poszukać kosmetyku, który w ogóle nie zawiera żadnych substancji zapachowych. W składzie tego typu produktów powinny za to znaleźć się cenne oleje roślinne, które mają pozytywny wpływ na skórę.
Konturówka może być produktem dwa w jednym. Decydując się na zakup takiego produktu warto rozważyć, czy nie lepiej kupić jeden kosmetyk, który będzie spełniał jednocześnie takie funkcje jak naturalna konturówka do ust i oczu. W ten sposób można znacznie szybciej zrobić poranny makijaż, a także mieć pewność co do tego, że produkty będą pasować do siebie kolorystycznie. Naturalna konturówka tego typu powinna zawierać witaminę E, aby pielęgnować wrażliwą skórę ust.