Rozstępy – czy można je usunąć? Redukcja rozstępów, laserowe usuwanie rozstępów Warszawa

Istnieje wiele zmian skórnych, których wiele osób chce się pozbyć. W takich przypadkach jak ślady po oparzeniach czy rozstępy należy jednak działać szybko. W przeciwnym razie zmiany pozostaną takie same, ponieważ kurację należy przeprowadzić do pół roku od ich wystąpienia. Co warto wiedzieć o usuwaniu rozstępów?
Rozstępom niezwykle trudno jest zapobiegać. Mogą one występować jako efekt szybkiego wzrostu w okresie dojrzewania lub ciąży. Choć istnieją preparaty, których celem jest zapobieganie rozstępom, to jednak należy pamiętać, że zwykle tego typu zmiany są spowodowane czynnikami genetycznymi. Dlatego też stosowanie kremów może je tylko nieznacznie łagodzić.

Nie oznacza to oczywiście, że redukcja rozstępów jest niemożliwa. Kurację należy jednak rozpocząć zanim staną się one białe, czyli do około sześciu miesięcy od ich pojawienia się. Czerwone rozstępy usuwa się zwykle za pomocą światła laserowego. Choć efekt nie zawsze jest spektakularny, to jednak zwykle jest znacznie lepszy, niż pozostawienie zmian.
W miejscu takim jak Warszawa można znaleźć wiele profesjonalnych gabinetów medycyny estetycznej. Tam można poddać się zabiegom usuwania rozstępów. Laserowe usuwanie rozstępów, tak jak wszelkie zabiegi z użyciem laserowego światła powinno zostać poprzedzone dokładnym wywiadem.