Maseczka cynamonowa – naturalne lekarstwo dla cery trądzikowej

To przyprawa, która nie tylko pięknie pachnie, ale też niesamowicie działa na skórę. Ma on działanie przeciwzapalne, antybakteryjne a więc znakomicie pomoże osobą, które borykają się z trądzikiem. Świetnie działa on także na przebarwienia skórne, bo wyrównuje koloryt skóry. Niestety, nie nadaje się on do skóry wrażliwej, bo ma on silne działanie pobudzające. Może on podrażniać wrażliwą skórę.

Skuteczna maseczka cynamonowa

Żeby przygotować maseczkę cynamonową, która skutecznie pomaga w walce z trądzikiem, będziemy potrzebować tylko kilku składników. Wymieszaj sproszkowany cynamon z łyżką śmietany lub jogurtu naturalnego. Następnie dodaj trochę otrębów owsianych i kilka kropel oleju z pestek dyni. Wszystko dokładnie wymieszaj. Maska powinna mieć konsystencję gładkiej pasty. Umyj twarz i nałóż maseczkę na oczyszczoną skórę. Trzymaj ją na twarzy przez około 15 minut, a później zmyj ją dokładnie.
Taka maseczka może powodować lekkie mrowienie, ze względu na zawarty w niej cynamon. Pamiętaj, że jeśli mrowienie jest zbyt intensywne, powinnaś zmyć maskę ciepłą wodą. Może się okazać, że jej działanie jest zbyt silne dla Twojej skóry i trzymając ją dłużej możesz sobie zaszkodzić. Dlatego lepiej jest obserwować swoją cerę i zmyć maseczkę, jeśli pojawi się taka potrzeba.
Po zmyciu maski zastosuj bez alkoholowy tonik. Przywróci on twoją skórę do normy i sprawi, że wróci ona do jej naturalnego pH. Warto zastosować tutaj naturalny tonik który będzie znacznie delikatniejszy dla Twojej cery. Świetnie sprawdzi się też dobrze dobrany hydrolat lub woda różana. Po tonizacji skóry warto nałożyć ulubiony krem, który nawilży i złagodzi ewentualne podrażnienia.

Jak często stosować taką maseczkę?

Maseczka cynamonowa jest dość silnym kosmetykiem, więc nie powinniśmy stosować jej zbyt często. Warto nałożyć ją raz w tygodniu, ale nie częściej. W innym przypadku, może ona podrażniać naszą skórę, szczególnie jeśli jest ona dosyć wrażliwa. Ważne jest też to, żeby nie trzymać jej na skórze dłużej, niż wskazane 15 minut.