Czym najlepiej nakładać podkład?

Gąbeczki, pędzle, a może palce? Czym najlepiej nakładać podkład? Który z dostępnych na rynku produktów sprawdzi się w tym celu najlepiej?

Na jakim efekcie Ci zależy?

Wybór odpowiedniego produktu będzie zależał od tego, na jakim efekcie ci zależy. To, czy będziesz używać gąbeczki, pędzla czy własnych palców zależy od tego, czym najłatwiej ci się pracuje. Warto przetestować różne metody, żeby dowiedzieć się, której efekt będzie dla nas najbardziej zadowalający. Nie warto podążać tutaj za trendami i kupować najpopularniejszych w internecie produktów, bo może siem okazać, że to właśnie nasze palce są najlepszym narzędziem do nakładania podkładu.

Może palcami?

Może się wydawać, że nakładania podkładu palcami jest niehigieniczne, ale jest to dalekie od prawdy. Jeśli dokładnie umyjesz ręce i twarz przed rozpoczęciem nakładania makijażu, aplikacja podkładu będzie jak najbardziej higieniczna. Warto jednak pamiętać, że ta metoda ma swoje plusy i minusy. Przede wszystkim, krycie podkładu rozprowadzone go palcami będzie nieco delikatniejsze, niż w przypadku nałożenia go gąbeczką czy pędzlem. Z drugiej strony, w ten sposób jest go dużo łatwiej rozprowadzić, zwłaszcza w okolicy nosa czy oczu. Co więcej, nakładanie produktu w ten sposób jest bardzo szybkie.

Modne gąbeczki

Obecnie bardzo popularnym jest używanie gąbeczek do nakładania podkładu. Jest to dobry sposób, jeśli chcemy uzyskać większe krycie. Warto jednak pamiętać o tym, że nie jest to najbardziej oszczędny sposób, na jakiej możemy się zdecydować. Gąbka zawsze będzie wchłaniać nieco produktu, niezależnie od tego, co obiecuje producent. Dużym plusem tej metody jest jednak to, że skóra wyglądać będzie bardzo naturalnie. Gąbeczki wtłaczają produkt w cerę, dzięki czemu sam podkład jest niemal niezauważalny, jednocześnie ukrywając wszystkie niedoskonałości.

Warto pamiętać o tym, że wszelkie produkty tego typu mają swoje plusy i minusy. Najlepszym sposobem wyboru tego jedynego będzie przetestowanie ich wszystkich i zdecydowanie, które z nich jest dla nas najbardziej korzystny i najwygodniejszy.