Trendy w makijażu oczu: Efektowne techniki i kolory na sezon

Najnowsze trendy w makijażu oczu: Efektowne techniki i kolory na sezon

Makijaż oczu od lat stanowi jeden z najważniejszych elementów stylizacji. Wraz z nadejściem sezonu zmieniają się techniki i kolory stosowane w tego typu makijażu. Nowe trendy wprowadzają odświeżające zmiany, które warto wziąć pod uwagę w codziennych stylizacjach. W tym artykule przedstawiamy najnowsze trendy w makijażu oczu, efektowne techniki i kolory, które z pewnością zostaną przetestowane na sezon wiosna-lato 2021.

  1. Smoky eyes w nowym wydaniu

Smoky eyes to już klasyczna technika makijażu oczu, ale sezon wiosna-lato 2021 wprowadza nowe wersje tej techniki. Dostępne są już cienie w matowej lub błyszczącej wersji, a także z brokatem. Do wyboru mamy także kolory innych niż klasyk, czyli czerń, np. granat, fiolet, czerwień i złoto. Nową wersją smoky eyes są również tzw. chuda smokey. W tej wersji makijażu miękki gradient zmienia się w pionie, a na dolnej powiece nakładamy jaśniejszy cień.

  1. Makijaż oczu w intensywnych kolorach

Makijaż oczu w intensywnych kolorach to kolejny trend sezonu wiosna-lato 2021. Kolorowe cienie, na przykład w turkusie, limonkowym, fioletowym i czerwonym, a także brązy, beże i zielenie dają nieograniczone możliwości kreacji makijażu. Ważne, aby dobrać właściwe odcienie cieni, dobrej jakości i łatwe do aplikacji.

  1. Owocowe cienie

Lato i sezon wiosna-lato 2021 to czas owocowych kolorów. Cienie w odcieniach mango, pomarańczowym, brzoskwiniowym i czereśniowym to hit sezonu. W takim makijażu oczy będą wyglądały odświeżająco, efektownie i stylowo.

  1. Delikatne kreski na powiece

Makijaż oczu w minimalizmie to trend, który pokazywał już swoje trendy na sesjach i wybiegach. Wiosna-lato 2021 odnosi się do delikatnych kresk skracających dolną powiekę. Do tego celu można użyć cieni kremowych, które mienią się szampańskim złotym lub srebrnym, a także klasycznych ołówków w kolorze czerwonym, granatowym, brązowym lub czarnym.

  1. Koci styl

Koci makijaż oczu, to już klasyk i nie wychodzi z mody. Efektowny makijaż z dużą ilością eyelinerowego efektu na dolnym powiece sprawia, że oczy wyglądają wyjątkowo i ekspresyjnie. Do kociego look’u można stosować również cienie w odcieniach beżów, ciemnym brązie i złocistym skontrastowanymi z cieniami w intensywnych kolorach.

Podsumowanie

Makijaż oczu to kluczowy element stylizacji przed każdym wyjściem. W sezonie wiosna-lato 2021 pojawiło się wiele trendów, które dają nieograniczone możliwości. Do wyboru mamy smoky eyes w nowym wydaniu, makijaż w intensywnych kolorach, owocowe cienie, delikatne kreski na powiece oraz koci styl. Dobrej jakości kosmetyki i akcesoria są kluczowe do osiągnięcia efektownego makijażu, więc warto zainwestować w takie produkty. Makijaż oczu to świetna okazja do eksperymentowania i wyrażania siebie.