Pływanie w basenie z niemowlakiem

Wycieczka na basen z małym dzieckiem

Basen jest to jedna z przyjemniejszych aktywności, które można wykonywać z malutkim dzieckiem. Jest to przyjemność nie tylko dla niemowlaków ale również dla ich rodziców. Jest to idealny sposób spędzenia wolnego czasu oraz świetny trening dla maluchów. Zarówno kryte baseny, jak i baseny na powietrzu wymagają specjalnego przygotowania rodziców. Aby móc spokojnie i bez obaw korzystać z uroków pływania z niemowlakiem należy zaopatrzyć się w specjalne pieluchy.

Akcesoria do pływania dla niemowlaka

Każdy rodzic wie jak wiele rzeczy należy zabrać każdorazowo wybierając się w jakiekolwiek obce miejsce z malutkim niemowlakiem. Torba z akcesoriami zmienia się w zależności od wieku dziecka, jednak wiele elementów pozostaje bez zmian. Jednym z nich są pieluchy. Wybierając się na basen należy pamiętać o zabraniu nie tylko zwykłych pieluch jednorazowych, czy też wielorazowych. Ważne są również specjalne pieluchy do pływania dla niemowląt, które zapewnią komfort pływania w basenie z maluchem. Pieluchy te różnią się od zwykłych pieluch tym, iż są nieprzemakalne. Oznacza to iż zawartość pieluchy nie wypłynie na zewnątrz, a tym samym nie zanieczyści wody w basenie. Aby wybrać odpowiedni rozmiar pieluchy należy zwrócić uwagę na opakowanie. Najczęściej producent oznacza pieluchy w kategoriach wagowych.

 

W zależności od tego jak dużo waży nasze dziecko taką pieluchę należy wybrać. Na basen warto również zabrać ręcznik dla niemowlaka oraz standardowe kosmetyki. W torbie na basen nie może również zabraknąć ubranek na przebranie, kilku ulubionych zabawek oraz akcesoriów do zabawy do wody. Te ostatnie będą z pewnością różnić się w zależności od wieku dziecka. Większe dzieci będą na pewno zachwycone piłką do wody czy też specjalnymi pływającymi zabawkami. Na basen warto również zabrać kółko do pływania, które zapewni dziecku poczucie bezpieczeństwa. Zabawa na basenie dla małego dziecka to niesamowita przygoda, dla rodzica zaś jest to sposób na spędzenie przyjemnych kilku chwil z maluchem.