Dobieranie odpowiednich produktów medycznych

Obecnie bardzo duże znaczenie ma nie tylko właściwe przygotowanie pod względem teoretycznym, ale również i praktycznym jeśli chodzi o personel medyczny. Oznacza to, że dobranie odpowiedniego sprzętu do konkretnego zabiegu, pozwala na jego sprawne i co najważniejsze bezpiecznie.

 Wenflony rozmiary i kolory 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że wenflony posiadają różne kolory, a co za tym idzie, również rozmiary. W praktyce oznacza to, że wewnętrzna średnica cewnika ma różny rozmiar i to na jej podstawie dobiera się odpowiedni, do konkretnego wkłucia. Do najmniejszego rozmiaru można zaliczyć wenflon, który jest w kolorze fioletowym, jest on bardzo rzadko widywany, ponieważ zwykle stosuje się go u dzieci, które mają bardzo cieniutkie żyły i większy rozmiar mógłby je zwyczajnie uszkodzić.  Troszkę większy rozmiar jest w kolorze żółtym. Kolejnym rozmiarem są wenflony w kolorze niebieskim.

Do najpopularniejszego rozmiaru zaliczamy wenflon w kolorze różowym, który bardzo często uznawany jest za pewnego rodzaju standard.  Trzy kolejne rozmiary to oczywiście zielony, biały, ale także szary. Oczywiście w medycynie stosuje się także większe rozmiary średnicy, do tych największych zaliczamy wenflony w kolorze pomarańczowym, czerwonym i brązowym. Wbrew pozorom znajomość rozmiarów i rozróżnianie kolorów może mieć kluczowe znaczenie dla powodzenia w realizacji powierzonego zadania. Oznacza to, że dla początkujących uczniów medycyny, jak i również ratownictwa medycznego będzie się to mogło okazać dość trudne, zwłaszcza gdy pracuje się pod wpływem emocji i stresu. Bardzo ważna jest więc nauka teorii, zanim ktoś zdecyduje się na przystąpienie do praktycznej części zadania.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że uczniowie kierunków medycznych na właściwie każdym kroku mogą liczyć na pomoc ze strony przełożonych, ponieważ to właśnie oni gwarantuję bezpieczeństwo pacjentom, jak i swoim uczniom. Warto o tym pamiętać, gdyż każdy z pracowników szpitala się kiedyś uczył.