Tydzień z dietą bananową

Dieta bananowa może wiązać się z tylko i wyłącznie bananami. Czy aby na pewno? Ten wpis przybliży temat diety bananowej i zdradzi, czy tygodniowa dieta bananowa przewiduje tylko jedzenie tych owoców.

Zasada diety bananowej

Dieta bananowa została opisana przez Hitoshi Watanabe. Zasady diety mogą się różnić, w zależności od wariantu. Dieta bananowa przewiduje zjedzenie trzech posiłków na bazie bananów, wypicie trzech szklanek mleka oraz dwa litry wody niegazowanej. Dieta bananowa jest dla osób, które zmagają się z otyłością i nadwagą. Warunkiem przystąpienia do takiej diety jest ogólny stan zdrowia oceniany jako dobry, bez chorowania na choroby przewlekłe. Przystępując do diety bananowej nie można cierpieć na żadne niedobory.

Efekty diety bananowej

Efekty jakie daje tygodniowa dieta bananowa zależy od staranności trzymania się wcześniej wspomnianych zasad. Efekty diety przyczynią się do usunięcia z organizmu szkodliwych toksyn, ułatwiać zrzucenie zbędnych kilogramów. Dieta bananowo nie wymaga wielkich rewolucji w kuchni. Będzie to przyjazna dieta nawet dla bardzo ograniczonego budżetu. Dieta pozwoli uzupełnić codzienną dawkę składników i minerałów, których potrzebuje organizm do prawidłowego funkcjonowania. Jednakże nie jest to dieta polecana dieta przy dużych niedoborach witamin, ponieważ w niektórych przypadkach niedobór witamin może się jeszcze pogłębić. Lista zalet bez wątpienia jest dość długa, ale jak każda dieta posiada też pewne wady. Stosując dietę bananową przyczyniamy się do małego zróżnicowania w posiłkach. Posiłki są niskokaloryczne, więc nieświadomie możemy się przyczynić do uczucia głodu. Przy takich napadach głodu dobrym wyjaśnieniem będzie wypicie szklanki wody. Przyczynimy się też do podniesienia poziomu glukozy we krwi.

Wiadomo, że dieta bananowa nie jest dietą do stosowania na dłuższą metę. Całkowity czas przebywania na diecie bananowej nie powinien być dłuższy ni.ż miesiąc. Pamiętajmy, żeby się odchudzać z głową i nie wierzyć we wszystkie cudowne diety, o których mamy okazję przeczytać w Internecie.