Ból gardła i gorączka? Domowe sposoby na ratunek.

Uczucie zmęczenia, osłabienia, bólu głowy, dreszcze i uporczywego bólu gardła, a termometr wskazuję minimum 38°C możemy stwierdzić, że potrzebujemy kuracji. Gorączka powstaje w wyniku obrazy z infekcjami, gdzie z jednej strony możemy z uśmiech stwierdzić ” Super, Mój organizm z tym walczy ” Lecz czasem sama walka nie wystarczy i musimy się wspomagać.
W tym artykule omawiamy domowe sposoby na gorączkę i ból gardła
Jest mnóstwo metod, które pomagają złagodzić gorączkę i ból gardła.

Napar ziołowy
Nieszkodliwy dla układu pokarmowego, co prawda działa słabiej od leków syntetycznych, ale mimo wszystko pomaga. Warto zwrócić uwagę by nie stosować go do picia u dzieci poniżej czternastego roku życia jak i u kobiet w ciąży. Kora wierzby purpurowej i czarnego bzu który znajduje się w naparze łagodzi gorączkę, aczkolwiek osoby uczulone na salicynę nie powinny stosować tej metody, gdyż dany składnik znajduje się w korze.

Kolejnym sposobem na zbicie gorączki są zimne ogłady oraz chłodna kąpiel Jeśli chodzi o okłady, można je stosować z różnymi żelami zakupionymi w aptece, a w samej kąpieli temperatura wody powinna być stopniowo zmniejszana.
Gdy nie mamy wyboru i najbardziej skuteczny Napar ziołowy nie pomaga, możemy sięgnąć po leki takie jak Paracetamol lub Apap – radzą sobie doskonale ze zbiciem temperatury.

Ból gardła może nam doskwierać dosyć długo, a czasem ciężko się go pozbyć. Pierwszym najlepszym sposobem jest płukanie jamy ustnej ziołami – najlepsze napary wywodzą się z szałwii, tymianku oraz rumianku. Można również zaczerpnąć płukania sodą, aczkolwiek nie każdy lubi jest posmak, więc zdecydowanie lepiej to zrobić z ziołami.
Herbatka z miodem i cytryną polepsza i łagodzi ból gardła, dla dodatku możemy dodać zamienić herbatę na napar z lipy.

Najbardziej znana metoda na kojące gardło to oczywiście czosnek!
Działa przeciwwirusowo i przeciwbakteryjnie co pomoże nam zwalczyć infekcję. Warto jeden lub dwa ząbki zmiażdżyć i dodać do szklanki ciepłego mleka. Jeżeli martwisz się smakiem, pamiętaj, że dana pomoc ma być skuteczna, a nie smaczna.